Majdan to maleńka mazurska miejscowość niedaleko Wojnowa, na skraju Puszczy Piskiej. W którą stronę nie spojrzeć znajdzie się coś ciekawego – zarówno dla miłośników zabytków jak i dla pasjonatów dzikiej przyrody.

Z Majdanu do Wojnowa wiedzie piękna polna droga. Spacer wśród łąk, na których można zobaczyć nasze koniki zajmuje 15 minut. We wsi można obejrzeć cerkiew prawosławną, molennę oraz klasztor staroobrzędowców a także galerię malarską. Do Wojnowa można też dotrzeć „drogą wodną” – prowadzi tamtędy szlak kajakowy rzeką Krutynią.

Spływ można rozpocząć w miejscowości Krutyń, gdzie znajduje się siedziba Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Warto wybrać się tam na spacer do okolicznych rezerwatów przyrody, obejrzeć liczne pomniki przyrody i odwiedzić muzeum przyrodnicze.

W nieodległym Kadzidłowie, w Parku Dzikich Zwierząt, mieszka wiele ciekawych gatunków zwierząt – koniecznie trzeba to zobaczyć! Ciekawie czas można spędzić w „Galindii” w Iznocie…

Na dalszą wycieczkę można się wybrać do Popielna (około 20 km), aby zobaczyć stajenną i rezerwatową hodowlę koników polskich, fermę bobrów i jeleni oraz spotkać się oko w oko z żubronio-bizonem.

Atrakcji w okolicy jest wiele, każdy znajdzie coś dla siebie – jeziora, rzeki, lasy, ciekawi ludzie i niesamowite miejsca – przecież to mazury!

Majdan ma wielu mieszkańców

Zaczynając od tych dzikich – niezliczonej czeredy różnych gatunków ptaków, ssaków i płazów, które można tu spotkać, posłuchać, zobaczyć…

…przez te bardziej udomowione – kury, kaczki, gęsi, psy, koty, króliki, kozy, owce, krowy i oczywiście koniki…

…kończąc na ludziakach, których nie wiadomo czy lepiej do tych dzikich, czy udomowionych zaliczyć.

zimowy las